Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków? Ranking Opinie, najlepsza sokowirówka

Samodzielnie przygotowany sok to gwarancja pełnego smaku oraz licznych wartości odżywczych. Unika się niechcianych konserwantów czy różnego rodzaju dodatków, jakie są w tradycyjnych sokach z półek sklepowych. Do zrobienia znakomitego soku nie potrzeba wiele, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Może to być wolnoobrotowa wyciskarka, sokowirówka wolnoobrotowa.

 1. One Stop H-AI
 2. obroty silnika: 60 obr/min
 3. Sprawdź aktualną cenę
 1. H-AE Alpha Plus
 2. obroty silnika: 43 obr/min
 3. Sprawdź aktualną cenę
 1. Chef GD Plus
 2. obroty silnika: 78 obr/min
 3. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hurom HT
 2. obroty silnika: 43 obr/min
 3. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hurom HA
 2. obroty silnika: 78 obr/min
 3. Sprawdź aktualną cenę

Należy zatem wiedzieć czym dokładnie jest  wyciskarka i jakie rodzaje sprzętu występują w sprzedaży. Warto mieć wiedzę w temacie jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową, na co dokładnie zwrócić uwagę.

Czym jest wyciskarka do soków

Wyciskarka wolnoobrotowa, jak wskazuje sama nazwa, to urządzenie które pracuje na wolnych obrotach, wytwarzając sok poprzez siłę miażdżenia. Wyciskarki do soków wykonują około 40 – 80 obrotów na minutę (ilość obrotów uzależniona jest od modelu). Taki system pracy sprawia, że każda wyciskarka pracuje niezwykle cicho, a wyciśnięty sok będzie posiadał multum wartości odżywczych. Dodatkowo wyciskany sok nie jest gorący.

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków mają określoną moc. Najmocniejsze model mają nawet 450W. Należy zaznaczyć w tym miejscu, że im mocniejsza wyciskarka do soków wolnoobrotowa, tym większe możliwości wyciskania. Nie będzie miało znaczenia czy wyciska się owoce miękkie czy twarde. Zakup wyciskarki do soków o niskiej mocy powoduje pewne ograniczenia w możliwości wyciskania.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Jaka najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa? Jaki typ urządzenia wybrać? Jakie powinno mieć właściwości? Należy przedstawić rodzaje wyciskarek i różnice z tego tytułu płynące.

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa – praca tego typu urządzenia opiera się na sile miażdżenia wałka ślimakowego. Nie posiadają one ostrzy. Przy takich wyciskarkach należy spodziewać się mniejszej ilości obrotów na minutę, nieznacznie przekraczających 40. Wśród modeli jednoślimakowych wyróżnia się poziome i pionowe. Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma od pionowej różni się sposobem ustawienia wałka ślimakowego, co wpływa na budowę urządzenia.

Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa – urządzenia tego typu posiadają dwa wałki ślimakowe. Pozwalają one na dokładniejsze wyciskanie soków, zdecydowanie bardziej efektywne niż w innych rodzajach wyciskarek. Mają również zdecydowanie większą moc, co automatycznie wpływa na lepsze możliwości wyciskania soków z najróżniejszych owoców i warzyw. Według wielu użytkowników to zdecydowanie najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa.

Soki z wyciskarki wolnoobrotowej czyli korzyści z posiadania urządzenia

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków to liczne korzyści. Najczęściej stosowana jest do przygotowania przeróżnych soków. Dlaczego warto właśnie korzystać z tego sprzętu? Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa do soków jest zdecydowanie lepsza od sokowirówki? Wystarczy raz z niej skorzystać i wiadomo już jak doskonałe soki przygotowuje.

Co dokładnie gwarantuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa:

 • soki o gęstej konsystencji, z małą ilością piany,
 • soki, które nie muszą być wypite od razu po zrobieniu. Można je zostawić na później, oczywiście wstawiając do lodówki,
 • wyciskanie owoców, warzyw nie wpływa na utratę właściwości, minerałów, witamin w nich zawartych,
 • efektywność wyciskania soków znacznie większą niż sokowirówki.

Dlatego z uwagi na jakość uzyskiwanych soków, nie warto zastanawiać się nad pytaniami typu: wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka. Różnice są znaczne, powyższych efektów nie uzyska się stosując tradycyjne sokowirówki.

Warto zaznaczyć jednak, że z uwagi na dokładną pracę, efektywne wykorzystanie owoców czy warzyw, z których wyciska się soki, wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa pracuje dość długo. Mała ilość obrotów, wolna praca, należy zaczekać kilka minut na dokładne przygotowanie soku (chyba że mowa o przygotowaniu jednej szklanki, wtedy sok pojawi się dość szybko).

Wyciskarka wolnoobrotowa ranking czyli skąd wiedzieć, które urządzenie jest dobre?

Decydując się na najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe, a nie mają żadnego pojęcia o oferowanym przez producentów sprzęcie, koniecznie trzeba sprawdzać rozmaite rankingi. To przede wszystkim informacje wskazujące, który sprzęt jest na czasie, gwarantując multum możliwości.

Oprócz sprawdzania tematów takich jak wyciskarka wolnoobrotowa ranking, dobrym pomysłem będzie test wyciskarek wolnoobrotowych. Jest cała masa testów w internecie, można naocznie przekonać się o możliwościach konkretnych modeli.

Mając wytypowane konkretne modele, warto dodatkowo doradzić się innych osób. Wyciskarka wolnoobrotowa opinie, wyciskarka wolnoobrotowa forum to hasła, które skierują do różnego rodzaju informacji, przygotowanych przez użytkowników urządzeń tego typu. To doskonałe rozeznanie się w sytuacji jak praktycznie, w domach radzą sobie konkretne urządzenia.

Wyciskarka wolnoobrotowa cena. Ile kosztuje dobry sprzęt?

Ile może kosztować doskonała wyciskarka do soku wolnoobrotowa? Ceny urządzeń są najróżniejsze, można wydać kilkaset złotych. Równie dobrze nowa wyciskarka do owoców wolnoobrotowa będzie kosztowała kilka tysięcy. Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić warto, gdy rozrzut cenowy jest ogromny? Najprostsze urządzenia, z małą ilością funkcji, do prostych zadań nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Jednak z czasem może się okazać, że taki sprzęt jest niewystarczający. Znaczenie ma również produkcja danej wyciskarki, jaka firma przygotowała konkretny model. Przykładowo wyciskarka Hurom, niezależnie od swojej ceny, będzie doskonałym urządzeniem. Wykonana z doskonałych elementów, przy odpowiednim dbaniu, wystarczy na długo. Wśród markowych urządzeń dobrym zakupem będzie również wyciskarka wolnoobrotowa Philips, wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest lub wyciskarka wolnoobrotowa Hoffen. To wysoka jakość w przystępnych cenach.

 

Więcej informacji na ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych.pl

Pokaż innym!