Jaki wioślarz do domu? Jakie efekty na ergometrze? Ranking 2018

 1. York R210
 2. opór magnetyczny
 3. waga 37kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Kettler Favorit
 2. opór mechaniczny
 3. waga 23kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BR 3130
 2. opór magnetyczny
 3. waga 19kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Kettler STROKER
 2. opór magnetyczny
 3. waga 39kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS ZM1502
 2. opór magnetyczny
 3. waga 25kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hop Sport HS-060R
 2. opór magnetyczny
 3. waga 26kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hop Sport HS-020R
 2. opór mechaniczny
 3. waga 17kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BR 2200
 2. opór mechaniczny
 3. waga 17,5kg
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. One Fitness Z 5213
 2. opór mechaniczny
 3. waga 14kg
 4. Sprawdź aktualną cenę

Wioślarz treningowy, znany inaczej jako ergometr, to doskonałe urządzenie do treningów w warunkach domowych. Nie jest to żadna nowość, gdyż od lat cieszy się popularnością wśród Polaków. Wystarczy wspomnieć, że ostatnimi czasy zorganizowano już XXVII Mistrzostwa Polski na wioślarzu. Ale co zrobić kiedy chce się kupić ergonometr? Jaki trenażer wioślarski wybrać pod swoje potrzeby? Który wioślarz do ćwiczeń będzie idealnym rozwiązaniem do osiągania coraz lepszych wyników treningowych?

Wioślarz – jak to wszystko działa?

Kto nie ma możliwości wiosłowania w naturalnych warunkach sięga po wioślarza. Urządzenie to pozwala na wierne odwzorowanie treningu wioślarskiego, oczywiście w trochę innych warunkach. Budowa i działanie wioślarza nie jest skomplikowane, należy tylko dokładnie podzielić typy urządzenia ze względu na sposób wiosłowania oraz system hamowania i oporu.

Wiosła do ćwiczeń, a może prosty drążek? Część urządzeń posiada wiosła treningowe czyli trenujący musi wiosłować tak jak w trakcie rzeczywistego pływania. Na pewno takie rozwiązanie gwarantuje wysoką jakość treningów i pozwala doskonale odnaleźć się na tradycyjnym wiosłowaniu. Są również wioślarze wyposażone w tradycyjny drążek, trenujący pociąga go w swoją stronę. Sprzęt tego typu jest popularny wśród amatorów, z uwagi na mniejsze rozmiary. Nie zajmuje wiele powierzchni, trenujący w małych pomieszczeniach mają swobodę ruchów.

System oporu oraz hamowania stosowany w wioślarzach powoduje, że wśród licznych propozycji producentów, można wybierać te najbardziej adekwatne do potrzeb. Mianowicie mowa tutaj dokładnie o urządzenia takich jak:

 • wioślarz wodny, potrzebujący zbiorników wodnych do tego aby można było przeprowadzić trening. Sprzęt tego typu jest najczęściej wykorzystywany przez zawodowców, którzy nie mają możliwości treningu w tradycyjnych warunkach,
 • wioślarz mechaniczny to urządzenie, które opiera się na mechanicznym powstawaniu oporu oraz hamowania. Popularny wioślarz z uwagi na prostotę konstrukcji, a co za tym idzie również przystępną cenę,
 • wioślarz magnetyczny. Tutaj hamowanie oraz opór powstaje w wyniku wytwarzania pola magnetycznego. Trening na wioślarzy tego typu jest bardzo komfortowy, równocześnie taki ergometr wioślarski jest droższy od modeli mechanicznych,
 • wioślarz hydrauliczny, gdzie opór, hamowanie opiera się poprzez pracę tłoków hydraulicznych.

Wioślarz opinie czyli gdzie szukać sprawdzonych informacji na ich temat

Dobre wiosła siłownia, wioślarz magnetyczny opinie, jaki sprzęt do wiosłowania najlepszy? To tylko kilka  pytań, które pojawiają się każdego dnia w internecie. Coraz więcej osób zainteresowanych jest zakupem dobrego wioślarza, jednak przed wydaniem pieniędzy chce poznać jak najwięcej faktów.

Przede wszystkim sprawdza się różnego fora tematyczne, portale specjalistyczne. Miejsca te cechują się nagromadzeniem informacji pozostawionych przez praktyków. Osoby trenujące już dłuższy czas na wioślarzach dzielą się swoimi wrażeniami z jakości użytkowania konkretnych modeli. I nie ma znaczenia czy rozchodzi się o najnowszy wioślarz Kettler czy model typu York R301. Każdy, nawet najbardziej markowy produkt, urządzenie do wiosłowania powinno być dokładnie przeanalizowanie pod kątem indywidualnych potrzeb.

Najlepszy przyrząd do wiosłowania w domu

Wioślarz jaki wybrać oto jest pytanie! Czy ma to być Kettler wioślarz, a może produkcja prosto z marketu sportowego? Wiele wyborów dokonywanych jest poprzez cenę. Tak naprawdę wystarczy prześledzić zapytania internautów, które brzmią np. ergometr cena, wioślarz cena, by uświadomić sobie, że jakość nie jest na pierwszym miejscu. To jednak ogromny błąd, bo każdy model wioślarza posiada przeróżne parametry, ma różnorodność konstrukcyjną. Na co zwraca się uwagę? Co powinno być sprawdzone, zanim maszyna do wiosłowania zostanie wybrana?

Funkcje jakie posiadają ergometry wioślarskie, czyli sprawdzenie czy dane urządzenie wioślarz sprawdzi się w domowym treningu. Rodzaj i konstrukcja siedziska. Czy jest wygodne, czy można się do niego dopasować i czy w trakcie treningów nie działa negatywnie na ich jakość oraz komfort.  Wioślarz do domu winien również posiadać odpowiednio przygotowany system regulacji oporu. Tani wioślarz będzie miał w większości przypadków kiepski system regulacji oporu, wymagający chwilowego przerwania treningu, aby zmienić jego natężenie. Lepsze modele, np. wioślarz magnetyczny Kettler, to funkcjonalna i wygodna zmiana oporu w trakcie sesji treningowych.

Kolejnym parametrem do sprawdzenia jest wyświetlacz. Jego wielkość, jakość oraz oczywiście ilość funkcji treningowych do wykorzystania. Najlepsze i najdroższe modele wioślarzy posiadają rozbudowane programy i doskonale przygotowane wyświetlacze. Wraz ze spadkiem cen ich jakość oraz funkcjonalność na pewno jest znacznie mniejsza. Wioślarz stacjonarny, a może wioślarz składany. Wszystko zależy od warunków, miejsca gdzie zostanie umieszczone urządzenie. Przy małych możliwościach adaptacyjnych dla wioślarza, opcja składana jest najlepsza. Duża przestrzeń pozwoli na zakup wersji stacjonarnej, bez oglądania się na wymiary.

Wioślarz dopasowany indywidualnie czy uniwersalny. Ostatni aspekt niezwykle ważny w szukaniu odpowiedzi na pytanie jaki wioślarz do domu. Mając przekonanie, że wioślarz będzie na wykorzystaniu jednej osoby, warto dopasować go idealnie. Wybierając urządzenie do ćwiczeń typu wioślarz należy brać pod uwagę wzrost, wagę ciała oraz intensywność treningów. Kiedy na sprzęcie ma ćwiczyć więcej osób, niezwykle ważnym jest aby uwagę skierować na wioślarze uniwersalne.

W zdrowym ciele zdrowy duch czyli jak poprawnie ćwiczyć na wioślarzu

Wioślarz ćwiczenia na brzuch, trening na wioślarzu dla wzmocnienia nóg, a może po prostu ogólna aktywność fizyczna dla lepszego samopoczucia. Ćwiczenia na wioślarzu to gwarancja zadbania o liczne partie ciała. Poprzez barki, ręce, brzuch, na nogach kończąc. Wiele osób uważa, że pytanie wioślarz jak ćwiczyć jest pozbawione sensu, że wystarczy dosiąść maszynę i można trenować. Podstawowy błąd w myśleniu. Po pierwsze należy przyjąć wygodną pozycję, tak aby obyło się bez bólu pleców. Po drugie dostosować opór oraz czas treningu do aktualnej formy i kondycji. Najbardziej zniechęca do regularnego trenowania zbyt duże obciążenia, źle dobrane do aktualnych możliwości. Po trzecie warto sprawdzić profesjonalne tematy typu wioślarz ćwiczenia. Rozpiski profesjonalnych treningów, stosowanie ich celem jak najbardziej efektywnej i wydajnej aktywności fizycznej na wioślarzu.

Wioślarz efekty regularnych treningów. Nie ma co spodziewać się widocznych efektów po tygodniu ćwiczeń. Każdy kto będzie cierpliwy, będzie prawidłowo trenował, po pewnym czasie zauważy znakomite działanie wioślarza. Regularność treningów to podstawa. Równocześnie stawiając sobie określone cele, jakie mają być osiągnięte poprzez wykorzystanie ergometrów wioślarskich, nie wolno zapominać o diecie. Zdrowe odżywanie, przygotowanie profesjonalnego menu na każdy dzień znacznie wspomaga efektywność treningów.

Na wypadek kontuzji, regularnego bólu różnych części ciała, należy zaprzestać trenowania. Wszelkie kontuzje powinny być starannie wyleczone. Trenowanie z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi może je tylko pogłębić.

Pokaż innym!