Jaka bieżnia do biegania do domu? Ranking 2018 – najlepsze bieżnie

  1. Kettler Run 7
  2. nachylenie aż do 15%
  3. bieg do 20km/h
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Sapphire Jazz SG-2100T
  2. 24 programy treningowe
  3. łatwy transport i przenoszenie
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. York Active T110
  2. pomiar tkanki tłuszczowej
  3. bieg do 13km/h
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. HMS BE4200
  2. szerokość pasa: 40cm
  3. prędkość do 10km/h
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. inSPORTline Gilavar
  2. prędkość do 22km/h
  3. 103 programy treningowe
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. inSPORTline Lavister
  2. prędkość do 14km/h
  3. 12 programów treningowych
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Reebok TT1.0 Titanium
  2. 16 stopni nachylenia pasa
  3. 17 programów treningowych
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. ProForm Performance 600i
  2. prędkość biegu do 20km/h
  3. nachylenie do 12%
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. inSPORTline Excel Run
  2. 8 stopni obciążenia
  3. 2 poziomy nachylenia
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Hop Sport HS-640A
  2. max obciążenie 150kg
  3. bieg do 14km/h
  4. Sprawdź aktualną cenę


 

Bieżnia do domu to doskonały zakup. Nie każdy ma czas, na to aby pójść na trening do klubu fitness. Nie każdy jest w stanie przekonać się do biegania na świeżym powietrzu, szczególnie kiedy za oknem temperatury poniżej zera. Bieżnie do biegania to idealny sprzęt dla wszystkich tych, którzy cenią sobie treningi domowe, przy okazji mogą realizować inne czynności. Oglądanie ulubionych seriali, słuchanie ulubionej muzyki, to tylko niektóre czynności, które można realizować  w trakcie treningu na bieżni. Dodatkowo jest się niezależnym od najróżniejszych warunków atmosferycznych. Trzeba jednak wiedzieć, która najlepsze bieżnia do domu, jakiego rodzaju sprzęt dla siebie dobierać, ile kosztuje dobra bieżnia.

Czym jest bieżnia do biegania

Bieżnia sportowa jest urządzeniem, która pozwala na wykonywanie treningów biegowych w warunkach domowych czy też w klubach fitness. Urządzenie pomaga realizować aktywność fizyczną za pomocą mechanizmu zasilania. W wyniku tego można wymienić dwa rodzaje bieżni.

Bieżnie magnetyczne (inna nazwa to bieżnia mechaniczna) to proste konstrukcje, idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą biegać jedynie rekreacyjnie. Mechanizm zasilania zależny jest od biegacza, bieżnia zaczyna pracować kiedy osoba na bieżni rozpoczyna biega. Prostota urządzenia sprawia, że bieżnia tego typu nie kosztuje zbyt wiele. Wśród posiadanych funkcji wymienić należy możliwość regulowania nachylenia, obciążenia oraz hamulec magnetyczny.

Bieżnia elektryczna czyli mechanizm zasilania opierający się na prądzie elektrycznym. Bieżnie elektryczne posiadają na wyposażeniu silnik, odpowiadający za sprawną pracę w trakcie treningu. Różnorodność modeli sprawia, że ceny takich bieżni są rozmaite, tak samo jak zestaw funkcji i parametrów, w które zostały wyposażone.

Bieżnia magnetyczna a elektryczna czyli co najlepiej wybrać? Nie trenując nadmiernie, realizując prostą rekreację, na dobry początek bieżnia magnetyczna będzie idealna. Będąc zaawansowanym biegaczem, chcąc urozmaicone treningi wybór będzie jeden, mianowicie bieżnia elektryczna.

Bieżnie do domu – najważniejsze parametry

Poznanie najważniejszych parametrów bieżni do biegania, pozwala wybrać najbardziej adekwatny model do swoich potrzeb. Trzeba więc mieć pojęcie jakiego rodzaju moc silnika posiadają. Ile zajmują miejsca, jakie maksymalne prędkości można osiągać czy też jakiego rodzaju system amortyzacji został zastosowany w konkretnym modelu. Dopiero po zdobyciu takiej wiedzy, odpowiedź na pytanie, jaka bieżnia do domu stanie się prostsza.

Bieżnia elektryczna do domu posiada silnik i i bardzo ważnym jest sprawdzenie jego mocy. Moc oznaczana w koniach mechanicznych (KM), w większości sprzętów wahający się w granicach 2 – 7,5 KM. Im większa ilość konie mechanicznych zastosowanych w bieżni, tym większe możliwości sprzętu, lepsze osiągi treningowe.

Jaką maksymalną prędkość gwarantuje bieżnia domowa? Jasny i czytelny komunikat w opisie sprzętu, pozwala zorientować się możliwościach treningowych danej bieżni. Bieżnie domowe mogą posiadać maksymalną prędkość 13 km/h lub nawet 20 km/h. Dzięki temu wiadomo jak dopasować sprzęt indywidualnie. Zawodowcy, biegający naprawdę szybko i często wybiorą bieżnie z maksymalnymi osiągami 20 km/h. Początkujący niekoniecznie muszą kupić urządzenia o tak wysokiej maksymalnej prędkości.

Dobra bieżnia do domu z odpowiednim kątem nachylenia. Bieganie po płaskim nie jedyną opcją treningową. Większość urządzeń do domowego biegania wyposażona jest w odpowiednie nachylenie, regulowane przez użytkownika. Pozwala to trenować podbieg pod górę. Najlepsze bieżnie mogą poszczycić się kątem nachylenia sięgającym nawet 15%.

Bieżnia do domu i jej amortyzacja. Czyli należy zadbać o własne zdrowie, a dokładniej o nogi. Bieganie może obciążać stawy kolanowe dlatego ważne jest określenie amortyzacji danej bieżni. Producenci stosują oznaczenia w przedziale od 4 do 10. Im wyższe oznaczenie amortyzacji tym bieżnia do biegania w domu, będzie bezpieczniejsza dla stawów. Osoby trenujące regularnie i robiące wyczerpujące treningi stawiają na maksymalne wartości amortyzacji stosowanej w bieżniach.

Bieżnia w domu, szczególnie w pomieszczeniach o skromnym metrażu, może zajmować naprawdę wiele miejsca. Dlatego w niektórych przypadkach można sprawdzać czy model jest składany. Bieżnia składana jest funkcjonalna gdy nie ma zbyt wielu możliwości aranżacji specjalnego pokoju do ćwiczeń. Po każdym treningu bez problemów, szybko może zostać schowana. Adaptując konkretne miejsce w domu na salę ćwiczeń, nie trzeba koniecznie szukać bieżni składanych.

Bieżnie do biegania w domu posiadają liczne programy treningowe, rozmaite funkcje, pozwalające na realizację najróżniejszych treningów. Zazwyczaj im droższa bieżnia tym funkcji treningowych jest więcej. Dodatkowo producenci dołączają specjalistyczne aplikacje, dzięki czemu analiza treningów jest dogłębna. Mała ilość programów treningowych, mała ilość funkcji dodatkowych w bieżni, dla wielu osób może oznaczać dość szybkie znużenie treningiem. Ćwiczenia stają się po prostu monotonne.

Domowa bieżnia dopasowana do indywidualnych parametrów

Nie tylko parametry decydują o wyborze odpowiedniej bieżni treningowej. Szukając odpowiedzi na pytanie jaką bieżnię wybrać, koniecznie trzeba dopasować ją pod swoje właściwości. Ważnym jest waga oraz wzrost potencjalnego użytkownika. Każda bierznia powinna posiadać maksymalne obciążenie. Standardowo produkuje się bieżnie z obciążeniem do 120 kg. Należy także sprawdzić jakość wykonania bieżni, to z jakich elementów została wykonana konstrukcja.

Skąd czerpać wiedzę o najlepszych bieżniach treningowych?

Bieżnie elektryczne ranking, bieżnie treningowe ranking czy po prostu ranking bieżni domowych. To najlepsze wskazania do tego, aby znajdować odpowiednie informacje o tym, jaki sprzęt jest popularny w danym sezonie. Ranking bieżni to wskazanie, w których kategoriach cenowych można znajdować najlepsze bieżnie. Szukając doskonałego sprzętu treningowego, w przystępnych cenach, warto sprawdzić ranking bieżni 2017. Wraz z nowym rokiem producenci przygotowali nowe  urządzenia i w większości przypadków, rozpoczyna się wyprzedaż modeli zeszłorocznych. Oprócz rankingów warto znaleźć poradniki, recenzje przygotowane przez specjalistów z branży. Ciekawe informacje, komentarze, doskonale przeprowadzone testy bieżni.

Domowa bieżnia renomowanego producenta czy sprzęt tani, nieznanej marki?

Nie warto ryzykować kupna bieżni elektrycznej, bieżni magnetycznej nieznanej marki. Tzw. „no name” będzie tańszy ale równocześnie nie daje gwarancji długiej żywotności. Decydując się na urządzenia takie jak choćby bieżnie Kettler czy bieżnia elektryczna Elitum TX700 można mieć pewność, że wchodzi się w posiadanie najlepszej jakości sprzętu. To obecnie najlepsze bieżnie, gwarantujące najwyższą efektywność treningów.

Bieżnia do biegania ceny czyli ile to wszystko kosztuje

Jak bieżnia dobrej jakości i w przyzwoitej cenie.  Oczywistym jest, że większość osób decyduje się na bieżnie tańsze, szczególnie kiedy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z domowym treningiem. Dobrą bieżnie treningową można kupić już w granicach 1500 – 2000 zł. Jest to takie minimum aby czerpać korzyści z treningów. Równocześnie tańsze bieżnie nie posiadają przykładowo rozbudowanych programów treningowych. Można również wydać kilkanaście tysięcy złotych na bieżnię treningową. Czy to jednak się opłaca? Oczywiście, że tak, szczególnie w sytuacji kiedy jest się profesjonalnym biegaczem, regularnie się trenuje, a osiągane wyniki mogą budzić podziw.

Pokaż innym!